Донація яйцеклітин — кому рекомендовано in vitro з донорською яйцеклітиною

донорські яйцеклітини

In vitro з донорською яйцеклітиною — це шанс на материнство для жінок, у яких немає власних яйцеклітин або їх надто мало для проведення ефективної процедури екстракорпорального запліднення. У процедури є як прихильники, так і противники. І коли одні затято наголошують про надмірне втручання в закони природи, інші бачать в цьому справжнє медичне диво — створення нового життя. У цій статті ми відповідаємо на найбільш поширені питання про донорські яйцеклітини in vitro.

Кому рекомендоване in vitro з донорською клітиною?

Жінки репродуктивного віку — 26-30 років — все частіше отримують результати тестів на фертильність,  які є типовими для жінок в менопаузі. Рання діагностика проблеми відіграє тут ключову роль і дозволяє уникнути в майбутньому ряду проблем, пов’язаних з лікуванням безпліддя. Розглянемо приклад. Якщо 25-річна дівчина проходить тест, який виявляє, що її яєчниковий резерв різко знижений, вона може вирішити заморозити яйцеклітини. В майбутньому це може виявитися найкращою інвестицією в життя. І коли вона вирішить народити дитину, то зможе використати заморожені гамети. Або ж прийме рішення допомогти іншій жінці, яка безуспішно намагається завагітніти. Яйцеклітини можна використовувати також при екстракорпоральному заплідненні.

донорство яйцеклітини ціна

In vitro з донорською яйцеклітиною рекомендовано для жінок, які:

  • не мають яйцеклітин взагалі або їх неможливо отримати,
  • мають занадто низьку концентрацію АМГ,
  • мають видалені яєчники,
  • страждають від передчасної недостатності яєчників,
  • мали невдалі спроби ЕКЗ,
  • обтяжені генетичними захворюваннями,
  • були піддані онкологічній терапії.

Програма «Донація яйцеклітин» — справжнє рятівне коло для жінок, які мріють стати матерями, але в силу різних причин не можуть завагітніти. Безумовно, для тих, хто згоджується на донорство яйцеклітини ціна процедури https://ivf.com.ua/infertility_treatment/reproductive-technologies/oocyte_donation/ і наступних обстежень теж має значення. Тому варто одразу звернутися до спражніх фахівців, наприклад в клініку репродуктивної медицини Надія, і записатись на прийом до лікаря.

Які критерії вибору донорів?

Донори — молоді жінки, які свідомо хочуть поділитися своїми яйцеклітинами з парами, що мріють стати батьками. Вони співчувають і розуміють ситуацію жінок, які стараждають від безпліддя. Усвідомлення того, що їх невеличка частинка, невидима неозброєним оком, може подарувати радість стати батьками, є для них найкращою мотивацією. Участь у процедурі вимагає від жінок великої відповідальності. Емоційна зрілість жінок, які вирішили здати яйцеклітини справді дивовижна, — підкреслюють координатори програми донорства.

донорські яйцеклітини

Донори яйцеклітин відбираються по ряду критеріїв. Команда, яка координує програму, дуже ретельно перевіряє стан здоров’я донорів, а також можливі генетичні та вірусологічні відхилення.

Сама процедура багатоетапна — починаючи від заповнення анкет, співбесіди та консультації лікарів до докладних обстежень. І клініка, і майбутні мами хочуть бути на 100% впевнені в відсутності протипоказань. Після отримання позитивних результатів всіх аналізів, донору проводять гормональну стимуляцію. У цей час спостерігаються її фолікули яєчників. Заключний етап — збір зрілих яйцеклітин і спостереження за здоров’ям і самопочуттям донора. Вся процедура стимуляції і збору клітин проводиться під ретельним наглядом лікаря.

Слід зазначити, що більшість донорів — це люди, у яких є потреба і місія допомогти. Часто вони також є донорами крові або кісткового мозку. Велика частина жінок вже усвідомлюють себе матерями, звідси і додаткове взаєморозуміння, — додає координатор програми.

Чи можна вибрати донора?

донор яйцеклітини

У вас є фото донорів? А можна поглянути на його дитяче фото? Чи можна поговорити з донором? Ми хочемо більше дізнатися про неї — це найбільш поширені запитання, адресовані до координаторів програми. Відповідно до Закону про лікування безпліддя дані донорів яйцеклітин, а також донорів сперми залишаються конфіденційними, — коментує лікар.

Законодавство передбачає тільки анонімне донорство і взяття репродуктивних клітин. Таким чином, гарантується повна анонімність як одержувача, так і донора. Також неможливо зустрітися особисто або налагодити контакти.

При виборі донора враховується група крові і фенотипна схожість. Це стосується анатомічних, морфологічних і фізіологічних особливостей по відношенню до фенотипу пацієнта.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *