Донорство яйцеклітин — як стати донором?

репродуктивна медицина

З року в рік зростає зацікавленість допомоги безплідним парам. До Mamamate звертається все більше молодих жінок, бажаючих віддати свої яйцеклітини пацієнткам, які намагаються стати мамами. Вони активні, здорові, соціально задіяні та мають велику мотивацію, щоб допомогти комусь здійснити свою мрію мати сім’ю. Центри планування сім’ї та репродукції вже багато років проводять програму донорства яйцеклітин. Відповідно до неї молоді жінки після проходження багатоетапної медико-психологічної кваліфікації можуть анонімно пожертвувати свої яйцеклітини пацієнтці, у якої виникли проблеми із заплідненням. Для багатьох пар процедура екстракорпорального запліднення з використанням донорської яйцеклітини — єдиний шанс здійснити свою мрію про дитину.

донорство яйцеклітин

Донорство яйцеклітин — безцінна допомога у надзвичайній потребі

Безпліддя зачіпає понад мільйон пар, і для близько 30 відсотків єдиним рішенням є екстракорпоральне запліднення. Під час процедури для отримання ембріонів у жінки беруть яйцеклітини, які потім запліднюються спермою партнера. У деяких жінок неможливо взяти яйцеклітини або ж вони недієздатні.

Така проблема стосується, зокрема, пацієнток, у яких яєчники були травмовані під час операції або в часі протиракової терапії. Це також може статися у жінок, у яких передчасно наступає менопауза або які намагаються завагітніти у зрілому віці. У цій ситуації єдиним шансом завагітніти є використання ооцитів від анонімного донора.

Хто може стати донором яйцеклітин?

Подати заявку на участь у Програмі донорства яйцеклітин може будь-яка здорова жінка у віці від 21 до 29 років.  Умовою є позитивне проходження комплексного медичного обстеження та психологічних консультацій.

Жінки, які дбають про здоровий спосіб життя та правильне харчування, уникають стимуляторів та хронічних стресів, мають регулярні менструації, у сім’ях яких немає спадкових захворювань, мають більший шанс стати донором. Остаточне рішення про включення до програми приймає медичний консиліум, який оцінює, наскільки безпечним та ефективним буде процес. Донати наголошують, що участь в програмі дозволяє отримати велике задоволення від усвідомлення того, що ти можеш зробити когось щасливим. І допомогти у зародженні нового життя. Жінки, які віддають свої яйцеклітини, в процесі необхідного обстеження також отримують багато інформації про стан власного здоров’я.

Участь у програмі донорства потребує витрат часу та сил, іноді відпустки з роботи або забезпечення догляду за власною дитиною. Тому жінки можуть розраховувати на одноразове відшкодування витрат.

центр планування сім'ї та репродукції

Як виглядає донорство яйцеклітин?

Процес донорства яйцеклітин можна розділити на чотири етапи. На першому етапі жінка відвідує клініку безпліддя, де її детально інформують про процедуру донорства яйцеклітин. Під час зустрічі лікар відповідає на всі можливі запитання та розвіює сумніви. Потім проводиться докладне медичне та генетичне інтерв’ю, щоб визначити, чи може жінка стати донором. Якщо в сім’ї пацієнтки є генетичні захворювання, її яйцеклітини можуть бути непридатні для використання in vitro. Потім проводиться гінекологічний огляд та УЗД матки та яєчників. Також проводяться тести на перенесені інфекційні  та можливі генетичні захворювання.

Другий етап настає приблизно через три тижні або через місяць після першого візиту до клініки. Жінці пред’являють результати раніше проведених лабораторних досліджень. Якщо результати нормальні та пацієнт відповідає всім критеріям для того, щоб стати донором, може бути призначена дата початку підготовки до збирання яйцеклітин. Час забору клітин із фолікула яєчника залежить від днів менструального циклу.

Третій етап процедури донорства яйцеклітин має бути виконаний першого або другого дня менструації. Потім пацієнтці вводять гормональні препарати для підготовки яєчників до збирання яйцеклітин. Донор приймає їх близько 10 днів. Останній етап – збирання яйцеклітин під час короткочасної внутрішньовенної анестезії.

Процедура збирання яйцеклітин безболісна і досить проста. Здійснюється за допомогою методу проколу фолікулів. Донор може залишити клініку через декілька годин після операції. Надалі жінка може повторно зареєструватись у програмі донорства. Весь процес забору яйцеклітин у донора є амбулаторним, тобто не вимагає перебування у стаціонарі. Зібрані яйцеклітини відправляються до клініки лікування безпліддя.

Програма донорства яйцеклітин

А що дає донорство?

Донорство яйцеклітин – це не лише шанс втілити у життя мрії безплідних пар. Ось як відгукуються жінки, що зважилися пожертвувати свої яйцеклітини:

«Я відчула задоволення та радість. Завдяки мені у когось з’явиться нагода створити сім’ю. Я сама мама і знаю, яке це щастя.»

«Коли я здавала свої клітини, я багато думала про те, що «мені пощастило». Я фертильна. У своїй сім’ї я спостерігала за рідними, які боролися з безпліддям. Це справжня емоційна буря. Я можу допомогти комусь подолати це.»

«Я знаю, що дитина матиме мій генетичний матеріал. Важливо те, що його батьки дадуть йому любов та дім».

«Під час обстеження я багато дізналася про своє здоров’я. Перевіряла свою фертильність, робила інфекційні та генетичні аналізи, зустрічалася з лікарями. Абсолютно безкоштовно. Все це згодиться, коли я сама захочу завагітніти».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *